Czy warto kupić dom na obrzeżach miasta?

Przeglądając ogłoszenia, których przedmiot stanowią domy na sprzedaż, zauważyć można, że sporo ofert dotyczy nieruchomości znajdujących się na obrzeżach miast. Wielu potencjalnych kupców zaczyna rozważać więc nabycie takiego lokum, rezygnując z mieszkania w centrum. Jakie są tego główne powody?

Nie da się ukryć, że dość istotną zaletą nieruchomości na peryferiach są kwestie ekonomiczne. Tego typu domy na sprzedaż wyróżniają się znacznie bardziej atrakcyjnymi warunkami cenowymi w porównaniu z lokum w mieście. Jeśli weźmie się pod uwagę ścisłe centrum lub najbardziej prestiżowe dzielnice, może okazać się, że koszt znajdujących się tam mieszkań dwupokojowych będzie wyższy niż w przypadku jednorodzinnego domu o znacznie większym metrażu, umiejscowionego na obrzeżach miasta. Wystarczy porównać choćby warszawskie Śródmieście czy Mokotów z nieruchomościami np. w dzielnicy Białołęka. Dodatkowym argumentem przemawiającym za kupnem domu jest nie tylko sama cena, ale również możliwość posiadania własnego podwórka, ogrodu, tarasu, garażu itp.

Kolejna sprawa, która wyróżnia domy na sprzedaż na peryferiach, to często przyjemniejsza okolica. Środek miasta zwykle wiąże się z dużym zgiełkiem, hałasem, ogromną ilością ludzi, budynków i pojazdów, a tym samym także większym zanieczyszczeniem. Obrzeża to teren, na którym można liczyć nie tylko na czystsze powietrze, ale również na więcej prywatności. Cisza i spokój, jakich nie sposób znaleźć w wielkich aglomeracjach, sprzyjają lepszemu samopoczuciu i stanowią częsty powód, dla którego tutejsze domy cieszą się zainteresowaniem.

Więcej szukaj na http://dommoichmarzen.eu/

Czy jednak istnieją same zalety osiedlenia się na obrzeżach miasta? Niestety, nic nie jest pozbawione wad – w tym wypadku głównym mankamentem może być odległość do centrum. Oglądając domy na sprzedaż, należy więc brać pod uwagę tę kwestię. Warto zorientować się, czy zamieszkanie w danej okolicy nie będzie powodowało dużych problemów z codziennym dojazdem do pracy lub szkoły ze względu na liczbę kilometrów i korki. Trzeba zatem sprawdzić dokładnie, ile czasu zajmuje taka podróż o określonej godzinie oraz z jakim wydatkiem się wiąże (koszt paliwa itp.). Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości konieczna jest więc dokładna analiza wszystkich tego typu czynników.

Mimo ewentualnych niedogodności, warto przeglądać domy na sprzedaż na obrzeżach miasta. Wiele osób, które początkowo planowały zamieszkać w centrum aglomeracji, zdecydowały się ostatecznie na peryferia, oceniając później ten wybór za jak najbardziej trafiony.