Opłacalność wykończenia mieszkania pod klucz

W momencie, gdy nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiednich fachowców, mamy problem z wyborem sprzętu oraz materiałów, a przy tym zależy nam na sprawnym i rzetelnym remoncie obiektu mieszkalnego, pozostaje jedno rozwiązanie – wykończenie mieszkania pod klucz. Czy jednak jest to opłacalne działanie? 

Koszty

Przeważnie suma kosztów wykończenia mieszkania pod klucz wynosi mniej więcej 10% jego wartości. To, czy jest to mało lub dużo, jest oczywiście kwestią indywidualną. Natomiast zawsze trzeba brać pod uwagę to, że, tak czy inaczej, trzeba będzie przeznaczyć określoną pulę pieniędzy na lokum. Również wtedy, gdy zdecydujemy się na samodzielne jego wykończenie. Dokładniejsze kwoty wykończenia pod klucz znajdziecie na https://bbconstruction.pl/oferta/wykonczenie-mieszkan-pod-klucz/

Wówczas należy się zastanowić nad tym, jak dużo trzeba będzie wydać na osiągnięcie stanu mieszkania pozwalającego na normalne w nim zamieszkanie. W tej kwestii niezwykle istotne jest również zarządzanie czasem. Każda poszczególna firma zajmująca się wykończeniem wnętrz przedstawia potencjalnemu klientowi pakiety. Różnice między nimi wynikają oczywiście z ilości i jakości wykonanych działań.

Przyjmując, że dana osoba będzie chciała samodzielnie wykonać zakupy materiałowe, trzeba mieć na uwadze, że musi albo przewieźć je własnym samochodem, albo uiścić stosowną opłatę za transport, którym to zajmie się sklep. Jeśli za to zdecyduje się na usługi dewelopera lub firmy wykończeniowej to nie będzie musiała przejmować się tym zagadnieniem, a dodatkowo przeważnie kupują oni materiały w atrakcyjniejszych hurtowych cenach.

Finansowanie

Jeśli mowa o mieszkaniu standardowej wielkości, to trzeba przygotować się na wydanie około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy tym mowa tu o całości niezbędnych wydatków, uwzględniających koszty związane z projektem, jego wdrożeniem, wykonaniem oraz kwestiami logistycznymi. Co jednak zrobić, gdy sami nie dysponujemy takimi pieniędzmi?

Warto wówczas zwrócić się o pomoc do banku. Oferowane przez nich kredyty hipoteczne pokryją zarówno kupno danego lokalu, jak i sprawy związane z jego wykończeniem. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób niemogących sobie pozwolić na samodzielne sfinansowanie całości. W momencie podjęcia decyzji co do pożyczenia pieniędzy korzystniej jest wybrać właśnie kredyt hipoteczny, aniżeli gotówkowy.

Podsumowanie

Pozornie bardziej opłacalne działanie we własnym zakresie w kwestii wykończenia mieszkania wymaga poświęcenia znacznej ilości czasu i pieniędzy. Zwłaszcza kiedy nie wiemy, za co konkretnie się zabrać. Wówczas zwrócenie się o pomoc do firmy wykończeniowej będzie najlepszym rozwiązaniem.