Ścieżka kariery logistyka

Praca w branży logistycznej jest dla wielu studentów bardzo ciekawą okazją na ukształtowanie własnej ścieżki kariery. Oczywiście, aby móc efektywnie funkcjonować w tej branży, praktycznie koniecznie będzie skończenie odpowiednich studiów kierunkowych, najlepiej w specjalizacji logistyka. Wskazane jest również, aby dana osoba posiadała pewnie predyspozycje takie jak otwartość umysły, doskonała umiejętność planowania czy zdolność myślenia analitycznego. Jak wygląda codzienność pracy w firmie logistycznej?

Co po studiach?

Po zakończeniu naszej edukacji, w ramach pierwszej pracy w zawodzie prawdopodobnie zaczniemy od znalezienia oferta stażu w firmie logistycznej, która wprowadzi nas w codzienność i praktyczny aspekt tej pracy. Najczęściej się zdarza tak, że ci najlepsi nie kończą swojej przygody z danym stanowiskiem na poziomie stażu, lecz zostają zatrudnieni na stałe! W całej branży istnieją ogromne prawdopodobieństwa awansów, z przeciętnego logistyka, na specjalistę, kierownika mającego pod sobą cały team, czy inne funkcje. Oczywiście jak możemy się domyślić, rosnąć będą nasze zarobki, które bardzo często nie są na niższym poziomie niż około 5000 złotych netto!

Ile?

pieniądze dochódSkąd biorą się tak pokaźne dla wielu z nas sumy? To bardzo proste, Obecnie firmy zajmujące się handlem oraz spedycyjne potrzebują wykwalifikowanych specjalistów z zakresu logistyki, którzy sprawiają, że firma funkcjonuje bez problemów. Zarobki będą również zależeć od poszczególnej branży i są zależne od wielkości firmy i miejsca, w którym się znajduje. Mamy jednak dla stażystów dobrą wiadomość – warto się uczyć, a zostanie wam to nagrodzone.

Będzie ciężko, ale tylko chwilę

Dziś warto już na studiach zdecydować o tym, co chcemy robić po ich zakończeniu. Oczywiście, życie osoby na stażu, może być początkowo ciężkie pod względem finansowym, jednak sami zobaczycie, że gdy wykażecie się na stażu w firmie logistycznej, wasza kariera (oraz zarobki) rozwinie się szybciej, niż tego oczekiwaliście! Wystarczy tylko dać z siebie wszystko!